Wyszukaj:

Uciążliwe zapięcia

Wyobraźcie sobie taką scenerię: romantyczna randka, kolacja przy świecach, nastrojowa muzyka, namiętne pocałunki... Wszystko jak w filmie i nagle zgrzyt - nie możecie poradzić sobie z zapięciem od stanika. Pewnie wielu z Was znalazło się kiedyś w takiej sytuacji. Jednoznacznej porady w tej kwestii nie da się przedstawić. Na pocieszenie mogę tylko napisać, że haftki w biustonoszach są zmorą nie tylko mężczyzn, ale także obcujących z nimi na co dzień kobiet.

Ostatnio producenci bielizny wpadli na pomysł, który może okazać się bardzo pomocny w walce z problemem niesfornych zapięć. Stanik z zapięciem na magnesy wprowadziła na rynek europejski francuska firma bieliźniarska Bolero. Producent nowej serii bielizny zapewnia, że malutkie magnesiki ukryte w płaskim złotym zamku nie tracą właściwości przyciągających pomimo wielokrotnego prania. Pomysł wydaje się ciekawy, nie wiadomo jednak czy przyjmie się na rynku. Póki co pozostaje nam zmaganie się z tradycyjnymi haftkami, które wciąż wiodą prym w tej branży.

To jednak nie jedyna innowacja. Producenci biustonoszy wciąż prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych udogodnień. Na rynek zostały wprowadzone na przykład staniki bez paska wokół pleców, co już zupełnie eliminowałoby problem zapięcia. Głównymi elementami tego modelu są dobrze dopasowane, silikonowe ramiączka (idealnie oblepiające się wokół pach) oraz odpowiednio wymodelowane miseczki. Skąd w ogóle taki pomysł? Jak podkreślają producenci, jeszcze 10 lat temu w branży bieliźniarskiej stawiano na koronki i wydobywanie kobiecości oraz seksowności.

Dzisiaj kluczem do sukcesu jest wygoda oraz funkcjonalność, co związane jest z faktem, że kobiety prowadzą coraz bardziej aktywny tryb życia i cenią sobie takie cechy jak miękkość tkanin, czy rozwiązania bezszwowe. Coraz częściej podkreśla się także znaczenie, jakie ma odpowiednie dopasowanie bielizny. Okazuje się bowiem, że blisko 80% kobiet nosi źle dobrany rozmiar, co może przyczyniać się do wielu przykrych dolegliwości. Dlatego część firm oferuje możliwość indywidualnego dopasowania staników, co zwiększa prawdopodobieństwo, że będzie on dobrze leżał i spełniał swoją funkcję. Niejednokrotnie zaangażowani są w to także biomechanicy, których wiedza z zakresu ruchu piersi jest bardzo pomocna przy tworzeniu coraz lepiej skonstruowanych biustonoszy.

Wygląda na to, że naukowcy mają w tej dziedzinie jeszcze duże pole do popisu. Sztuka projektowania bielizny zaczyna bowiem przypominać metody kreowania rzeczywistości fantastyczno-naukowej. Przykładem może być chociażby wynalezienie stanika, który umożliwia wykrycie raka we wczesnej fazie - jeszcze przed powstaniem guza! Wszystko to brzmi imponująco, ale zgodzicie się chyba ze mną, że taka bielizna nie nosi w sobie nawet najmniejszych znamion romantyzmu...

 
Uwaga!
zamknij »
 
zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityka bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych