Wyszukaj:

Zakładanie stanika

Stanik zakładamy w następujący sposób:

1.            układamy fiszbiny pod biustem (dobrze jest pochylić się w przód)

2.            zapinamy obwód

3.            dopiero teraz nakładamy ramiączka

4.            układamy biust w staniku

Wiele kobiet zaczyna od założenia ramiączek. O ile jest to wygodne przy biuście mniejszym do średniego, najlepiej gdy jest jędrny, o tyle całkowicie nie sprawdza się to przy dużym, mniej jędrnym biuście.

Po zapięciu obwodu nakładamy wyregulowane wcześniej ramiączka, ruchem podobnym do tego, gdy zakładamy jednoczęściowy strój kąpielowy.

Ułożenie piersi w miseczkach nie jest trywialne dla osób, które nigdy tego nie robiły.

Najlepiej pochylić się, aby pomogła w tym układaniu grawitacja.

Chwytamy lewym kciukiem górny koniec fiszbiny pod lewą pachą, odchylając ją nieco.

Prawą dłoń wsuwamy do lewej miseczki od przodu, od góry, kierując rękę daleko w stronę pach i dalej pleców (odciągnięta fiszbina umożliwia dalekie przesunięcie ręki), następnie ruchem masującym zgarniamy tłuszcz pod skórą do przodu, przesuwając dłoń od pleców w stronę miseczki, wygładzając tym samym fałdki na plecach.

Następnie powtarzamy operację dla prawej piersi.

Jeśli w czasie takiego ułożenia piersi okazało się, że z przodu „wyszedł” górą fragment piersi, tworząc „bułeczki” – oznacza to, iż stanik jest za mały w miseczkach.

Uważajmy na swoją skórę – ruch ma być masujący, nie ciągnący.

Autorką artykułu jest Maria "Maheda" Dastych, znana w Polsce specjalistka od bra fittingu.

 

 

 
Uwaga!
zamknij »
 
zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityka bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych